Aşk Yanılgısı

“Ofisimin duvarı danışanım Merve Hanım’ın rüyaları ve tekâmül haritası ile kaplanmıştı. Resme baktığımda bu sürecin bir kitap olmasının yalnız veya mutsuz insanlara iyi geleceğini hissettim. Kitabı yazma aşamasında pek çok kişiyle konuştum. Aşkı arayan çoğu kadının asıl isteğinin aslında kendi varlığını bulmak olduğunu gördüm. Bunu gerçekleştiren kadınlar bir erkeğin sevgisini sağlıklı bir şekilde hayatlarına çekebiliyor, sevgiyi en güzel şekilde deneyimleyebiliyordu.”

Spiritüel yaşam koçu Işık Elçi yeni kitabı Aşk Yanılgısı’nda, ilişkilerimizde seçim yaparken bizi etkileyen aile, inanç ve toplumsal dinamikleri araştırdı.

Elçi okurunu aşkta kaybeden taraf olmaktan artık yorulan genç bir kadınla tanıştırarak soruyor: Yanlış kişiyi seçmek aslında hepimizin yanılgısı değil mi? İnatla benzer seçimler yapmak ve mutlu sonuçlar beklemek!

Merve’nin hikâyesinde kendinizden pek çok şey bulacak; onun şifalanma sürecinde kullanılan soru tekniklerini ve olumlamaları uygulayarak, yaşamınınızda bir dönüşüm başlatabileceksiniz.

Okur Yorumları

Merve’nin Erim ile tanışmasından sonra gelişen olaylar, Merve’nin anlam veremediği, sanki şifre içeren rüyaları sonucunda Işık ile yollarının kesişmesi çok ilginçti.

Merve’nin anlattıklarından yola çıkarak, en ince ayrıntısına kadar düşünen Işık, seans zamanları ona çok içten yardım etti. Merve bilmediği nedenlerden dolayı aşktan ve sevgiden kaçar gibi bir hali vardı. Gün gün rüyaların anlamlarını bularak devam eden Işık, sır gibi olan Merve’yi yavaş yavaş büyük sabırla örgünün ilmeklerini söker gibi çözmesi etkileyiciydi.

Bu süreçte bazen çok şaşırdığım bölümler oldu. Hamilelik evresinde bile annenin yaşadıklarının çocuğun ilerde hayatını etkilenmesine sebep olması beni etkiledi. Merve anlatırken bende yaşadıklarımı gözden geçirdim. Sanki o seansta ben varmışım gibi ilerledim satır satır. Okuyucunun yüreğine dokunan, kendi hayatını ve yaşadıklarını sorgulamasına ve yazılanlardan kendine pay çıkarıp onlarında Merve gibi ruhen iyi olmasını sağlıyor.

Kitabın sonlarına doğru uzun bir yürüyüş yaparak, hem yazılanları hem kendi hayatımı düşündüm. Yüksek tepelere çıkıp bağırasım ve hüngür hüngür ağlayasım geldi. Yüreğim bir tuhaf oldu… Yaptığımız hatalar ve seçimlerimiz sonrasında yaşadıklarımızın, çocukluk döneminde hatta anne karnında hissettiklerimize göre olması beni çok etkiledi. Annemin bana hamileliği ve sonrasını, kendi hamilelik dönemi ve sonrasını düşündükten sonra kendim ve kızımın hayatını gözümün önüne getirdim. Çok düşündüm çok… Her insanın yaşadığı kolay değil, farklı sebepler gösterilip hepimiz bir sınavdan geçiyoruz. Eskiyi unutup ne olursa olsun bağışlayıcı olmalıyız. Bunu da bir başka kitaplardan, yazılardan okumuştum. Bağışlayıcı olmaz isek ölene dek o sıkıntı o dert belki içimizde çıkacak bir kansere sebep olacak. Özellikle kendimizi sevip, bize kötülük edenleri bağışlayıp kendimizle de yüzleşerek ruhumuzu arındırmalıyız. Yaşananlarda iyi veya kötü ne yaşanırsa anlık olarak duygularımızı yaşamalıyız. Mutlu isek gülücüklerimizle süsleyebiliriz, üzüldüysek gözyaşlarımız ile ifade edebiliriz. Önemli olan içimize atmamak. Önceden dertlerimizi sırlarımızı anlattığımız dostlarımız çokken şimdi hiç yok denecek kadar az. Güven duygusu kaybedilince insanlar özellikle acılarını içine atıp yaşayamıyorlar. İşte bu nedenle her insanın bir danışanı olması fikrindeyim. Nasıl aile hekimi varsa bir danışan fikri neden olmasın. Bazı insanlara bu durum ne kadar saçma gelse de danışanların insanlara iyi geldiğini bizzat kızımda yaşayarak gördüm. Tabi ki onların da elinde sihirli değnek yok hemen püff diye sorunları yok edemez. Ruhunuz yavaş yavaş iyileşiyor yazarın deyimiyle şifalanıyor.

Ben kitabı sevdim ve beğenerek okudum. Işık hanım elinize yüreğinize sağlık, umarım bir gün tanışır ve sohbet ederiz. Okurunuz bol olsun.


En güçlü büyülerimiz sözlerimizdir,bu sözlerin bir araya gelmesiyle oluşan eser ise şaheserdir.
Sevgili arkadaşım Spiritüel Yaşam Koçu @isikelci kendi yazdığı Aşk Yanılgısı isimli kitabını hediye etti.
İlişkilerde karar verirken etki altında kaldığımız durumları,sınıfsal farklılıklar ve düşünce yapısındaki değişiklikler,kısacası Aile,İnanç ve Toplum normlarının ilişkiler üzerindeki etkisini çok iyi analiz eden bir kitap.
İp uçları ve çözüm önerileriyle okurları doyuran;Çıktığı günden beri çok konuşulan ve güzel yorumlar duyduğum kitabı zaman kaybetmeden okumaya başladım. Tebrikler yolun açık ve aydınlık olsun. 
 

Silver Gözütok

Spiritüel yaşam koçu Işık Elçi yeni kitabı Aşk Yanılgısı’nda, ilişkilerimizde seçim yaparken bizi etkileyen aile, inanç ve toplumsal dinamikleri araştırdı. Elçi okurunu aşkta kaybeden taraf olmaktan artık yorulan genç bir kadınla tanıştırarak soruyor: Yanlış kişiyi seçmek aslında hepimizin yanılgısı değil mi? İnatla benzer seçimler yapmak ve mutlu sonuçlar beklemek! Merve’nin hikâyesinde kendinizden pek çok şey bulacak; onun şifalanma sürecinde kullanılan soru tekniklerini ve olumlamaları uygulayarak, yaşamınınızda bir dönüşüm başlatabileceksiniz.

Aylin Cankaf

Ben de bir rüyacıyım..
Bu kitaptan bana kalırsa rüya yorumlamayı bile öğrenebilir insan tabi diğer rüya ile ilgili kitabınızı aldım ama..
Merve ile benzer şeyler yaşamışım özellikle rüyasında gördüğü kişinin
Aslında onun kaderi ya da ilişki kuracağı kişi olacak olduğundan değil de onu geçmişinden arındıran bir şifa kaynağı yol gösteren bir detay olduğunu anlaması...dolayısıyla benimde bunu sizle iyice algılamam...
büyük bir dönüşümdeyim ışık hanım..
İşte kitaptaki tüm konulardan az az benim de hayat tecrübem var
Ve arkadaşlarım dedi ki" algında bi açılma olmuş" (tabi kıtap okumak zekayı kibarlaştıırır falan:);) ))
Evet..aynı zamanda farkındalıklı olmaya açık olduğum için dönüşüm ve bir aydınlanmada olduğumdan dolayı bende değişiklikler oldu...
Ritüelleri bazı tavsiyelerinizi not alıp panoma astım bile...
Ailevi bir iyileşmeden sonra en büyük isteğim sağlıklı ilişkileri çekebilmek ki nasıl duasını ederiz bunu da aslında belirtmişsiniz.
İnşAllah diyorum...
Daha bir cok şey yazabilirim..... döküldükçe dökülüyor.
Teşekkür ederiz..
 

Özlem H.

Bazen bir kitaptan bir cümle fısıldanır kulağına ve o zamana dek birikmiş olanı taşırıverir ve İDRAK gerçekleşir.🙏
İşte öyle bir zamanda,
Böyle bir deneyimle geldin kondun kucağıma, yüreğime sevgili "Aşk Yanılgısı"
Canımmm Işık Elçi nin yeni kitabının illaki bir hediyesi vardır sizede.

Şifa olsun🙏💖
 

Burcu Hatipoğlu

Benim icin butun kitaplariniz basucu kitabi inanin kacinci okuyusum her okudugumda daha anlasilir oluyor bu konuda sayili yazarlardan birisiniz isiginizla yoluma devam ediyorum sizi seviyorum

Figen Türkerman

Aşk Yanılgısı başucu kitabı oldu..
Bu paylaşım için teşekkür ederim Nilüfer
O zaman benden de sizlere hediye ;
" Yarının farklı bir gün olmasını istiyorsan bugünden kolları sıva. Yasamında neyi değiştirmek istersin? 
 

Nilüfer Ferah

Her kelimesi ile sizin yolunuzu aydinlatacak ve bugune kadar fark edemediginiz butun kapilarin anahtarlarini size verecek olan rehber bir kitap..en guzel iyikilerimin arasinda olacak Aşk Yanilgisi.

Burcu Genç

Görüşün ancak kendi yüreğine bakabildiğinde berraklasir. Dışarı bakan rüya görür, icine bakan uyanır." Aşk Yanılgısı'nı özetleyen cümleler.. Hayatımıza çektiğimiz insanların aslında kendimizle ilgisi olduğunu farkedebildigimiz an, içimize dönüp yaralarımızı iyilestirerek ilerlemeye niyet ettiğimiz an değişmeye başlıyor her şey.. Bu kitap bunu farkettirmenin yanısıra hiçbir çıkar gözetmeksizin iyileşme tekniklerini paylaştığı için de paylaşılmaya değer.. 

Ayşegül H.

Sevgili Işık hocam, dostum yüreğine sağlık.. İlişkiler üzerine kaleme aldığınız kitap okuyucu için aslında tam bir iyileşme kitabı olmuş.. Eşim ne kadar ebeveynime benziyor, sorusunu da aydınlatıyor🙂

Aslı Ersoy

Çok akıcı, merakla okudum, kendim çok rüya hatırlamam, ne güzel rüyaları hatırlayıp yazılması, kendimi sorguladım neden uyanınca hatırlamıyorum 10 gün önce bir rüyayı hatırlıyorum, hergün nerelerdeyim halbuki ama çok azı olmasını düşündüm, ayrıca sondaki niyetleri yani içten duamı yapıp yatarsam belki bundan sonra olur diye akşam başladım. Rabbimin izniyle.

Sermin Bilir

Aşk Yanılgısı kitabımız şifa vermeye devam ediyor..
Şükürler olsun.. Ben ayrilik travmasini doğarken yaşamıştım..çünkü terkedildigimi o zaman düşünmüştüm..ve Rabbime tövbeye başladım...tövbe ettikçe ne oldu biliyor musunuz😍sigilerim öyle ufaldilarki.. her gun kuculuyorlar..hamd olsun❤️🙏 işte o yüzden siz ve Kitabınız Çook ozel.
 

Filiz H.

Sizin kitabınızı adete sindirdimm..öyle çok şey vardı ki içinde öyle dopdolu idi ki...öyle dümdüz okuyamazdim...okudum çizdim not aldım yaşadığım deneyimlerimdeki yerlerine baktım tüm notların..üzerinde düşündüm..ve sorduğum sorunu. Cevabı kitabınızda geldi bana..dünyadaki yasadigim kendime deneyimlettigim doğum travması ve değersizlik hissi..baba faktörü...ahh neler neler çorap söküğü gibi geldi..sorumlulugumu aldığım...demek o ki çok teşekkür ederim.. kitabınız çok iyi geldi...hoş geldi...❤️😊 Hoş bulduk 

Özden H.

Aşk Yanılgısı kitabınızı üç kelimeyle özetle deseler ; İçten, Benden ve İnsan diye anlatırım.
Her zamanki samimi anlatımınızla yine bizlere, insana dokunmuşsunuz. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, umut edebileceği bir başucu kitabı olmuş. Umarım çok daha fazla kişiye ulaşıp onların da aradığı sorulara yanıt olursunuz.
Ne de olsa yaşantımız aramak, anlamak ve umut etmek , umut olmak kapılarından geçerek şekillenmiyor mu ?
Emeğinize, gönlünüze sağlık Sevgili Işık hanım 🙏🏻 Sevgi ve umutla yeni kitaplarınızı da bekliyoruz. 🌺
 

Meltem Küçüksüslü

Aşk yanılgısı kitabınız tam bir şifa kitabı.Ne çok kendimi gördüm Merve de.Annemle olan ilişkimi farkettim.

Esma Söylemez

Arkadasım ask yanılgısı kitabınızı bana hediye aldı ve ben okumaya basladım yarısında olmama rağmen inanılmaz enerji aldım kendimden cok sey buldum.
Elinize emeğinize sağlık.
 

Emel H.

İlk defa bir kitabı elimden birakamadim her cümlesi örnek alinasi öğretici tarafı fazlasıyla var görmesini bilene tabi altını çizerek önemli yerleri not alarak okuduğum nadir kitaplardan ben bayıldım herkese tavsiye ediyorum hayattaki secimlerinizin aslında nelerden kaynaklandigini bulabileceginiz harika bir eser.

Hülya Kamay

İLETİŞİM

Telefon: 216 533 50 13
E-posta: [email protected]
Whatsapp: 0536 733 26 91
Form: İletişim formu

KATILIMCI YORUMLARI

Işık Elçi Akademi © 2004 - 2022, Ataşehir, İstanbul 216 533 50 13