Ergen Anne ve Babalar

Son yıllarda toplumumuzda ciddi anlamda ergenleri ve ergenlik sorunlarını konuşur olduk. Peki, bu duruma aileler ve toplum olarak ne kadar gerçekçi yaklaşıyoruz? Ergenlik gerçekten bir sorun mu? Yoksa sorun olarak mı görülüyor?

Ergen anne-babalar kitabında ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın, gençlerimizin yaşadığı sorunları ele almaya çalıştık. Ergen diye etiketleyip dinlemediğimiz, saygı duymadığımız, bilerek ya da bilmeyerek kendi korkularımızı, endişelerimizi aktardığımız gençlerimizden umut içinde olmak, biraz boşa kürek çekmek değil mi? 

Okur Yorumları

Kitap ismi ile ilgimi çekti. Pek çok anne-babanın kendi çocukluk travmalarını kendi çocuklarına aktardığını yaptığım çalışmalarda görüyorum. Bu duygu durum bozuklukları çocukları nasıl etkiliyor kitap bu konuları da çok net ve her bölümde olduğu gibi çözümler üreterek vermiş. Yazar hem mesleki hem de kendi çocukları ile yaşadıklarını somut örnekler vererek bilgileri pekiştirmiş.

Anlatım dili çok sade ve anlaşılır. Her eğitim seviyesinden okur rahatlıkla bu kitaptan yararlanabilir. Akademik terimler ile dolu, çoğu yabancı yazarların çevirileri olan anne-baba eğitimi kitaplarına göre daha yararlı, anlaşılır ve hem de bizim toplumumuza, insanımıza hitap ediyor.

Bir psikolojik danışman/rehber öğretmen ve aynı zamanda bir aile eğitimcisi olarak bu kitabı okudum ve beğendim. Velilerime tavsiye edeceğim.

Aysun İleri (Öğretmen, Danışman)

Kitap 25 bölümden oluşuyor. Kitapta pek çok bilgi ve uygulama yer alıyor. Anne-babalar için öneriler, ebeveyn ve eğitim sistemindeki yanlışlar yapıcı bir şekilde kaleme alınmış.

Yazar samimi bir dil ile kendi annelik deneyimlerine de yer vermiş. Yer yer anlattığı hikayeler, yaptığı çalışmalardan aktardığı gerçek deneyimler, bazen de sorduğu sorularla okurla rahat bir iletişim kurmayı başarıyor.

Anne babaların bu kitabı okuduktan sonra çocuklarına bakış açıları değişecek. Toplum olarak bu değişime ihtiyacımız var.

Berra Yılmaz (Eğitmen)

Hem anneanne hem babaanneyim kitaptan yirmiye yakın aldım. Gençlere hediye edeceğim.
Fisun Ay

Bir öğretmen olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki kesinlikle velilerime tavsiye edeceğim.

Emin İnan (Öğretmen)

İLETİŞİM

Telefon: 216 533 50 13
E-posta: bilgi@isikelci.com
Whatsapp: 0536 733 26 91
Form: İletişim formu

KATILIMCI YORUMLARI

Işık Elçi Akademi © 2004 - 2020, Hasat Sk. No: 52 Şişli, 216 533 50 13