Kitaplar

Tekamül Kaynakları ve Esma-ül Hüsna

"Altı günde altıkez şaşıracak ve altı gerçeği keşfedeceksiniz."

Dünya altı günde yaratıldı ve biz altı aşamadan geçerek tekrar yuvaya dönüyoruz. İnançlarınız ve inançların açılımı olan deneyimleriniz hangi kaynağa işaret ediyor?

Siz şu anda hayatınızda hangi kaynağı keşfetmeye çalışıyorsunuz? Nelerin eksikliğini çekiyor, hangi konuda zorluklar yaşıyorsunuz? Tekamül kaynağınızı Esma-ül Hüsnaların bilgeliğiyle keşfedin. Hak ettiğiniz sevgiye, bolluğa, mutluluğa, şifacıya kucağınızı açın...

Biz Tanrı'nın nefesinden yaratılmış insan suretlerinde melekleriz, aşk ile yanar, aşk ile doğarız, savrulur küllerimiz, döne döne yol'u buluruz, aşk ile ruhta sevişir, aşk ile söze nameleniriz.

 

Işık Elçi`nin basılı olarak da yayımladığı "Tekamül Kaynakları ve Esma-ül Hüsna" isimli cd`sini buradan dinleyebilir ve cd`nin yanında hediye edilen kitapçığı bilgisayarınıza indirerek okuyabilirsiniz.

Kitapçık
Cd 1. Kısım
Cd 2. Kısım
Cd 3. Kısım

Rehber Rüyalar

Kişisel gelişim yolculuğunun en önemli basamaklarından biri olan Rehber Rüyalar, size öz benliğinizin seçimlerini hatırlatan en etkin araçtır. Geldiği boyut nedeniyle bu rüyaların bilinçaltı rüyalarından farkı, ‘neden’ değil ‘ne’ ve ‘nasıl’ sorularını sordurarak, hayat amacınıza katkı sağlamalarıdır.


Öz benliğinizle ve onun da ötesinde tüm evrenle işbirliği kurmanıza, yaratıcılığınızı geliştirmenize, kısır döngülerinizi kırmanıza, özgüveninizi arttırmanıza, kendinizi ifade edebilmenize ve diğer birçok konuda gelişebilmenize vesile olur. Doğru yorumlandığında uyanık yaşamınızda pek çok mucizeyle karşılaşırsınız.


Rehber Rüyalar, kâmil insan olma yolunda kişisel gelişiminizi destekleyen, tekâmülünüze hizmet eden, nefsinizin arınmasına ve şifalanmasına vesile olan, yaratılışın başlangıcından itibaren var olan en temel kadim bilgilerden biridir.

Esma-ül Hüsna ile Ruhsal Rehberlik

"Biz insanın kaderini kendi çabasına bağladık." (İsra Suresi)

Allah'ın en güzel isimleri ruhsal rehberlik için en güzel kaynaktır.
O en güzel isimlerin manaları bize neyi yapıp neyi yapmamamız gerektiğini sevgi ile öğretirler. Kamil insan olma yolunda bizde var olan celal ve cemal isimlerini anlamamızı ve iyileştirmemizi sağlarlar.
Ne güzeldir celal olan tarafımızı cemal ile şifalandırmak dönüştürmek ve kamil insan olmak.

Peki nasıl rehberlik eder Esma-ül Hüsna'lar?

Yaratılmış olan tüm varlıklarda Rabbin Esma-ül Hüsna'ları tezahür eder.
Denir ki "sadece insanda hepsi mevcuttur." Biz Allahın güzel isimleri ile dua ettiğimizde bizde var olan da hayata geçer aracı oluruz ve var olanı daha güçlendirir tek ve bir olan kaynağa daha sıkı sıkıya bağlanırız.
Önemli olan ise o zikrettiğimiz Esma-ül Hüsna'nın anlamını hayatımıza geçirebilmektir.
Her sayfada bir Esma-ül Hüsna için anlamı dışında iki eylem ve iki dua bulacaksınız. İster sayıları kadar isterseniz de günde 7-12 defa zikretmeniz yeterli olacaktır. Zikretmenin dışında eylemleriniz ve olumlamalarınızı gerçekleştirmeniz de Esma-ül Hüsna'ların hayatımıza nüfuz etmesini hızlandıracaktır. Esma-ül Hüsna nefsimiz üzerinde şifa etkisi olan anlamları ile de bize dönüştürme gücünü neyi yapacağımızı söyleyen en güzel yol.
Her bir Esma-ül Hüsna'nın her birinizde mana bulup tezahür etmesi dileğiyle.

 

Not: Bu kitabın tüm içeriği, 3. baskıdan itibaren "Elif'ten Vav'a Velayet Yolu" kitabına eklenmiştir.

Rüyaların İyileştirici Gücü

..Dört gün geçiverir geceye dalıp,
 Uçuverir dört gecenin düşleriyle zaman Ve gümüş bir yay gibi, gökyüzüne gerilmiş,
 Seyreder yeni ay, düğün derneğimizi.

...Sizce uyanık mıyız? Bana öyle geliyor ki
 Uykudayız daha biz düş görüyoruz.

...Korkma, gürültülerle dolu bu ada, seslerle,
Tatlı ezgilerle, dinlemesi hoş, zararsız. Binlerce çılgının curcunasıdır.
Kulağımda kimi zaman o uğultu; kimi bir ses, Uzun uykudan yeni uyanmış da olsam,
Gene uyutur beni. Düşlerimde o zaman Bulutlar üzerime açılıyor sanırım, yağacak  
Hazineler gösteriyor, öyle ki uyandığımda Ağlarım yeniden düş göreyim diye.

-William Shakespeare-

Modern Zamanın Cadısı

Işık Elçi hayatı bir sanata benzetiyor. O’nun için hayat, "Kaderini kabul edip onu rüyalarına dönüştürme oyunudur." Bu yüzden yaşamdaki pek çok deneyim onun için bir oyun. Oyunun nasıl oynandığını Modern Zamanın Cadısı kitabında sizlerle paylaşıyor. Bazen ağlayacak, bazen gülümseyecek, bazen de cesaretine hayran kalacaksınız. Hayata dair dokunulmayan pek çok konuya dokunarak duygu ve düşüncelerinizi değiştiriyor, eskiye ait programlarınızı hackliyor. O zaten modern zamanın cadısı. Ateşe atılmak pahasına aydınlanmayı, aydınlatmayı seçiyor.

Rüyalarla Kişisel Gelişim Yolculuğu

Masallar gibi olmalıydı hayat, kapılardan biri açılmalı ve çözüm kolayca bulunmalıydı. Oysa her masal kendi gerçeğini taşırdı içinde. Her gerçeğin içinde de yeni bir kapı. Ve sonunda, anladı; tüm kapılar ona çıkıyordu.

Önce kendi olmalıydı.

Meleklerin kendisine armağan ettiği bir akışın sadeliğine bıraktı yaşamını. Sonunda gülümseyerek hatırladı sevmekten korktuğu zamanları. Hiç bu kadar tam, hiç bu kadar mutlu olmamıştı. Çünkü rüyalarında dans ederek buldu yolunu, rüyaların kızı oldu. Hatırlamak için önce uyumak zorunda olduğunu anladı. Ve açması için kapıları bir bir, rüyaları anahtar oldu.

Eşruhumun Eşzamanı

Eşruhlarla ilgili kapı aralanıyor.
- Mitolojideki eşruhlar hikayesi gerçeğe dönüşüyor.
- Meleklerin ödülünü kabul edip, tüm evrenle uyumu yakalayın.
- İlk senaryonuzu değiştirin, hayatınız değişsin.
- Bırakın Eros okunu atsın ve uykudan uyanın, sonra da kendinizi aşkın akışına bırakın.
- Eski olumsuz yeminlerinizi bozun, kendinize yepyeni bir sayfa açın.
- Gerçek bir öyküden yola çıkarak verilen çok özel teknikleri öğrenmeye ne dersiniz?
- Ruhsal bütünlüğünüzdeki kadın ve erkek enerjisi ile bütünleşmek ister misiniz?
- Layık olduğunuz sevgiyi almaya hazır mısınız?
O sizin bir adım ötenizde...

İLETİŞİM

Telefon: 216 533 50 13
E-posta: [email protected]
Whatsapp: 0536 733 26 91
Form: İletişim formu

KATILIMCI YORUMLARI

Işık Elçi Akademi © 2004 - 2021, Hasat Sk. No: 52 Şişli, 216 533 50 13