Katılımcı Yorumları

Bireysel, Online, Grup veya Seminer çalışmalarımıza katılan kişilerin görüşleri

Hayatımda fark yaratacağına inandığım bir gün olduğuna inanıyorum. Özümüzü bize döndürdüğün için sonsuz teşekkürler sayın ışık elçi.

Zeynep Kutlu

Öyle bir gündü ki var olmanın yaratılmanın sevginin Allah sevgisinin tekamülün bilincinde...
Sanki Kabe'deydim..
iyi ki varsınız teşekkürler 
 

Serap Çamdalı

Pek çok eğitim arasından seçtiğim Spiritüel Yaşam Koçluğu, beklentimin çok ötesinde çıktı. Değişimi ikinci gün hissetmeye başladım. Nöroloji hekimi olarak söylemek isterim ki Spiritüel Yaşam Koçluğu, bizim alanımızdaki eksikleri tamamlayan çok etkin teknikleri içeriyor.

Nurgül (Nöroloji Hekimi)

Işık Hanım’ın Ankara’daki Esma-ül Hüsna ve Ruhsal Okuma eğitimine katıldım. Işık Hanım’ın bilgeliği, güleryüzü ve samimiyeti ile çok şey öğrendik. Eğitime katılmadan öcne bir gün gibi kısa bir zamanda neler öğrenebileceğimi düşünüyordum ancak o bir güne o kadar çok şey sığdırdı ki Işık hanım... Ruhsal hayat amacımı belirlemek ve kendi değerimin farkına varmak beni o kadar özgürleştirdi ki. Beni en mutlu eden şey Rabb’imin isimleri, Esma-ül Hüsnalar’la şifalanmak oldu. Kendime ve hayatı yeniden keşfettim. En önemlisi, Yaratan ile bağım güçlendi. Artık, Rabbi’min sevgisini çok net hissediyorum. Yıllardır yaşadığım kısır döngülerden ve sorunlardan bu kadar hızlı kurtulacağımı hiç tahmin etmemiştim. Yaşadığım olaylara, hayata karşı farkındalığım arıttı. Işık Hanım’ın beni en çok etkileyen özelliği, samimiyeti. Her bir kelimesi yüreğinden çıkıyor ve insanın yüreğine işliyor. Yıllardır kişisel gelişim çalışmalarını takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim: Bu çalışmalarda hep bir eksiklik vardı. Sadece bilinçaltı düzlemde ve enerji düzleminde yapılan bu çalışmalar bir süre sonra tekrar kısır döngüye girmemize neden oluyordu. Işık Hanım’ın çalışmalarının en büyük farkı nefsi şifalandırmak, Yaratan’la bağımızı kurmak ve kendi manevi değerlerimiz olan duayı, tevekkülü öğrenmek. Kendi dinimiz olan İslamiyet’in güzel ahlakını yaşamak. Böylece Elif yolunda yürüyerek Fatiha’da yaşayarak gerçek başarı ve mutluluğu öğrenmiş oluyoruz. Maalesef hayatımızdaki araçları putlaştırıyoruz. Araçları amaç haline getirince hayat çıkmaza giriyor, bu çıkmazı aşmak ve ruhsal olarak şifalanmak için kesinlikle Işık Hanım’ın çalışmalarını tavsiye ederim. Sadece almak ve başarı üzerine kurulan bir kişisel gelişim anlayışı, bir yerde insanları tekrar eden kısır döngülere sevk ediyor. Hayattan bolluk isterken acaba biz ne veriyoruz hayata? Veya çok başarılı olup da manevi değerlerden yoksunsak bu ne kadar başarı sayılır? Ruhsallık ve maneviyatın önemi burada giriyor devreye. İşte Işık Hanım’ın eğitimleri bu açıklığı kapatıyor. Artık kendi değerimi idrak ediyorum. Yaratan bize bu kadar değer vermişken bizim kendimizi değersiz görmemiz Rabb’imize karşı haksızlık. Işık Hocam, bize rehber olduğunuz için teşekkür ederim.

İlker B. (Biyoenerji eğitmeni)

KENDİNİ BİLEN RABBİNİ BİLİR", Peki kişi kendini nasıl bilir? Bu insanoğlunun çıktığı çıkabileceği eşsiz ve en mükemmel yolculuktur.Kendini bilmek hele de nasıl bileceğini aktarmak? İşte bu bir sanat.Aldığım eğitimler gözümü ve gönlümü genişletti.Işık Elçi'yle geçirdiğim her dakika değiştim her an dönüştüm.İsminin hakkını ancak bu kadar verebilir bir insan.. Öğrendiğimiz her tekniği birbirimiz üzerinde uyguladığımızda o an sadece pratik yaptığımızı sanmıştım smile ifade simgesi Işık Elçi Akademi size özgür olmayı öğretir,hayat yolunda mutlulukla yürümeyi,değişime ayak uydurmayı,bütünleşmeyi,insan olma sanatını öğretir .Eğitim bittiğinde varlığı için şükrettiğim dostlarım,geçmişin travmatik etkilerinden arınmış bir bilinçaltım,koşulsuz sevgiyi öğrenmiş bir kalbim,cesaretle Allaha güvenle adım atan ayaklarım vardı.Bu yazıyı okuyan sevgili arkadaşım, doğru adrestesin.TEŞEKKÜRLER 

Gökçen Gökçe (Anestezi Uzmanı)

Spiritüel Yaşam Koçluğu, Alem-i Dünya üzerinde öğrencilerine Hak Yolunu ve Aşk Yolunu önce kendi Hz. İnsan mükemmeliğinin farkındalığını kazandırarak öğreten bir eğitimdir. Spiritüel Yaşam Koçları olarak yolumuza 'İkra' İnsan, 'İkra' Hayat, 'İkra' Bilgi diyerek Aşk'la, Sevgi'yle ve İnanç'la her dem gelişerek devam ediyoruz. Sevgiler, 

Güçlü Metin (Astrolog)

Size yine “TEŞEKKÜR EDİYORUM” diye sözlerime başlıyorum. Kurs sonu güzel bir dönüş yolculuğu yaptım, dönüşümde araç hızımın yükselmesine rağmen gayet sakindim. O kendiliğinden kalkan omuzlarım ve gerilen bedenim yılların alışkanlığını bir anda terk etti. Sakin,huzurlu,sanki Uludağ’da da kayak yapıyor gibi, boşlukta süzülen bir kartal endamıyla, yüreği sevinç duyguyla dolup taşan bir yolculuk…Size yine “TEŞEKKÜR EDİYORUM” Hocam, Evim ana yola cepheli, araba gürültüsü sık sık rahatsız ediyordu, farkında olmadan duyuyor ve içimden de zaman zaman kızıyordum. Araba gürültüsü şimdi normal radyo müziğine dönüştü. Araba gürültüsünü duymuyorum. Omuzlarım artık kalkmıyor,sanki yıllardır özlemini çektiği yerine oturdu. Huzura kavuştu.Size yürekten “TEŞEKKÜR EDİYORUM” ediyorum Hocam. Her teşekkür edişimde de yüreğim,gözlerim doluyor,bir duygu selidir bedenimde ve yüreğimde taşıyor.. İyi ki varsınız ve hocamsınız.

Celali (Avukat)

Sevgili ışık hocam Akşam izlediğimiz kişisel gelişim mi ? kişisel gerillim mi? seminerinizi sevgiyle izledim. Beni en çok etkileyen,kendi deneyimlerinizden seçtiğiniz örnekleriniz oldu. Herşeyin altında bir şey aramaktan yorulmuş biri olarak "Herkesin cüzi iradesi var"çümleniz bana KIYAMI "Kişisel gelişim yeni bir şey değil kendi degerlerimize sahip çıkalım,bizim mevlanamızda kişisel gelişimciydi ,eylemsiz istemek olmaz(secret) " cümlelerinizle bana KRAHAT 'I "Beş vakit namaz kılan biri olarak"cümleniz bana RUKU'YU "Yardım edebileceklerimize yardım ederiz, biz kapıyı gösteririz ,girip gimemek ona kalmış" cümleniz bana SEÇDE'Yİ hatırlattı Üç yıldır kişisel gelişimle beraber gerilmiş,karıştırmış, cocuklugumdan beri kıldıgım NAMAZ"I bırakmıştım Namaz benim için, Yaradanla beraber olmak, okumak ,istemek ve sevgiyle yapmaktır Bunları tekrar fark etmemi sağladığınız için teşekkür edeim. Ayrıca Ayşe ve kahve, çok güldüm,aklıma geldikçe hala gülümsüyorum. Egoyu, Türk filimiyle anlatmanız inanılmaz güzel ve komikti teşekür ederim,hocam, yol arkadaşım ve IŞIĞM

Aynur Ege

Spiritüel eğitim koçluğu derslerine başlamamdan sonra aldığım bilgiler ışığında kendime ve insanlara bakış açımda olumlu yönde gelişmeler oldu . Önce kendime ve daha sonradan insanlardan yardım alma konusunda artık daha ilgili ve cesurum . Rüyalarımı daha net görüp bana gelen şifre ve sembolleri daha rahat yorumluyorum . Danışanlarımın bana anlattığı rüyalardan da daha rahat ve iyi yorumlar yapabiliyorum . Tanımadığım insanlardan bile bile yardım istekleri alıyorum ve hazır olduğum inancındayım . Uzun süredir yazmak istediğim kitabıma başladım ve kitabım ile ilgili araştırmalar yapıyorum . Algımın açık olduğunu düşünüyor ve tanımadığım kişilerden gelen yardım önerilerine de daha cesurca davranıyorum. 

Yasemin Işıl Karagülle (Eczacı)

Geçen ay ki SYK 1.Eğitimi gayet güzeldi . Aynı zaman da ağır bir süreçti . Kendimizle yüzleşmeye başladığımız ilk basamaktı . Zihinsel süreci ağır ama zevkli bir deneyimdi . Öğrendiğimiz teknikler pratik ve kolaydı . Grup enerjisi ve hocamızla olan diyaloglar çok keyifliydi .

Ajda Akdaş Karayel (Yoga eğitmeni)

SYK eğitiminin birinci ayında aldığımız eğitimden sonra en belirgin olan dönüşüm annemle yaşadıklarım oldu. Eğitimde uygulanan teknikten sonra annem yapılan uygulmayı bilmemesine rağmen bana yaklaşımı ve davranışları çok değişti.Çok etkiliydi.Ayrıca rüyalarımda ki değişimde beni etkileyen şeyler arasında. Öğretilenlerin hemen uygulanabilir olmasıda çok güzel. Öğrendiklerimi tanıdıklarıma uyguladım ve sonuçlara ulaşmak beni çok mutlu etti.

Mehtap Baki

Bundan 2 yıl önce defterime yazdığım olumlamalardan bir tanesiydi,spritüel yaşam koçu olmak. İlk Atlas Kişisel gelişim merkezinde kuantum eğitimi aldığımız gün, Sevgili Işık "Denizli de bu eğitimi yapalım" dediği anda heyecanım başladı. Kararımı o gün verdim.O gün bugündür işte…. Eğitimin ilk haftası yaklaştıkça uykularım kaçtı mutluluktan, heyecandan. İnanamıyordum yaşadıklarıma,İnsanın hayallerini gerçekleştirmesi kadar güzel bir duygu yokmuş… Eğitim günü geldi çattı ve ben o kapıdan içeri girince dedim ki : Rabbim seni çok seviyorum… İşte buradayım. Eğitim başladı , muhteşem bilgiler aldık,teknikler öğrendik. Öğrendikçe daha da heyecanlandık. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Işık zaten muhteşem bir kadın.O kadar eğlenceli anlatıyor ve öğretiyor ki doyamıyorsun.( Işığa aşık mıyım neyim benJ) Bu eğitim önce kendime sonrada, heyecan ve mutluluğunu yaşayarak gerçekleştirmek istedikleri hayatlara yürümek isteyen insanlara rehberlik etmek. Bu 9 aylık keşif yolculuğumda,Sn. IŞIK ELÇİ’nin rehberliğinde bu eğitimi almaktan büyük bir keyif alıyorum. Atlas Kişisel Gelişim Merkezine ve Sevgili Işık Elçiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Mine Akman (Asistan)

1.ayın eğitimine başlarken heyecanım doruk noktasındaydı.Nasıl olur,olacak diye düşünceli idim.Eğitime başladıktan sonra heyecanım daha da arttı.bu sefer başarılı olabilir miyim ? düşüncesi beni sarmıştı ama eğitim sırasında bu duygularım yerini daha çok öğrenme isteğine bıraktı. Sevgili Işık'ın bunda payı çok tabii kii.. Eğitim çok eğlenceli geçti.Çok bilgi aldık,teknik öğrendik. Kendi farkındalıklarımızı ve içimizdeki gücü ortaya çıkarma açısından eğitimin öncelikle kendimize fayda sağlıyacağının ardından çevremizdeki insanların kişisel gelişimleri açısından onlara fayda sağlayacağının farkında olmak güzel bir duygu. bize bu fırsatı sunan,aracı olan ATLAS KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİNE ve Sevgili IŞIK ELÇİ'ye sonsuz teşekkürler..... 

Nalan Akman (Resim öğretmeni)

Kişisel yaşam koçu denildiğinde akla ilk gelenler genelde olumsuz düşüncelerden arında, olumlamalar yapma, isteyin gelsin tarzında düşünceler. Bunlara inanan ve inanmayan insanlar tanıdım. Spiritüelin anlamıysa şu; ‘Genel olarak, ruhunu huzura kavuşturmayı bilen, iç dünyasında kendisi ile barışık olmayı seçen ve düşünce biçiminde pozitifliği benimsemiş kişiler için kullanılan bir sıfattır.’ Annem bu yazıyı yazmama sebep olan Işık Elçi’den Spiritüel Yaşam Koçluğu eğitimi almaya başlamıştı ve ben de Işık Hanım’ı epey merak etmiş, hatta tanışmak için bir eğitim gününde ben de gitmiştim. Fakat kendisiyle tanışma fırsatım olmamıştı. Biraz üzülsem de, zaman geçtikçe aslında en hayırlı olanın bu olduğunun farkına vardım. Çünkü hazır değildim. Aradan zaman geçtikçe, annem gidip geldikçe merakım arttı ve daha çok soru sormaya başladım. Annem bir sabah beni uyandırıp, kalk gidiyoruz, dedi ve beni eğitime götürdü. Ne yalan söyleyeyim, böyle bir şeyi hiç beklemiyordum. Kapıyı açan Işık Hanım’mış, tabi ben tanımıyorum, çok sıcakkanlı yaklaştığı için neye uğradığımı şaşırdım. Hiç beklediğim gibi değildi. O günü hiç unutmuyorum çünkü benim hayatımdaki dönüm noktalarından biri o gündür. Ben o ofise gittiğimde tam olarak şöyleydim: hayattan beklentisini yitirmiş, kendisini 30’lu yaşlarda hisseden, kardeşinin anne ve baba rolünü üstlenmiş ve lügatinde gelecek kelimesini barındırmayan bir kişi. Ve ben daha 19 yaşındaydım. Işık Hanım bana geleceğin nerde diye sorduğunda "Öyle bir şey yok." diye cevap verdiğimi çok net hatırlıyorum. Yaptığımız çalışmalardan sonra hafiflemiş bir şekilde ofisin penceresinden dışarıyı izlemem hala hafızamda. Birkaç kişisel gelişim kitabı okumuşluğum vardı ve Işık Hanım’ın söyledikleriyle tamamen ters düşen şeyler olduklarını gördüm. Mantıkta aynı fakat teoriye döküldüğünde iş değişiyor. Işık Hanım her şeyin Tanrıdan geldiğini, ondan istemem ve onunla barışık olamam, haddimi aşmamam gerektiğini bana öğretti. O, gerçekten adının anlamını taşıyıp birçok hayata yol gösteren bir ışık olmak için elinden geleni yapan bir kadın. Şu anda ben 20 yaşındayım ve yaşımın gerektirdiği kadar sorumluluk alıyor ve ona göre geleceğimi planlıyorum. Evet gelecek dedim çünkü önümde upuzun bir gelecek beni bekliyor artık. Şu anda kendimi mutlu hissettiğim bir işim, ve birbirimizi çok sevdiğimiz bir adam var. Önümüzdeki günlerde de üniversite kaydımı yapacağım. Her şey inanmakla ve kendimle, benim Yaratan'la barışmamla başladı. Bunlar birden olacak şeyler değil, hala hayatımda sınavlarım devam ediyor. Ve eminim ki hayatım devam ettiği sürece ders alacağım daha bir sürü sınav beni bekliyor. Işık ablayı çok seviyorum, o gerçekten hayatımda örnek alacağım insanlardan birisi. Sana ilk geldiğimde aslında var olan ama benim görmeyi reddettiğim geleceğime, ışık tuttuğun için sana çok teşekkür ediyorum Işık abla. Hamd olsun

Handan (Serbest Meslek)

Bir yolculuktan bahsediyorsak, uğrayacağınız yer Spiritüel Yaşam Akademisi olmalı. Bir yılı geçen süreçte öncelikle siz adım adım dönüşüyor, genişliyorsunuz. Genişledikçe, kendinizle buluştukça, sizden, bize nasıl ulaşılır, onu keşfediyorsunuz. Çalışmalar, oldukça çeşitli, ve hepsine dair yaptığımız danışanlı örnekler, sunumlar, sizin sürecinizi sağlamlaştırıyor. Işık Hanım, ne biliyor, ne görüyorsa size veriyor, ışığıyla sarıyor. Ama asıl gerçekten bir eğitim sürecinden geçtiğimi dışarda bunu meslek olarak yaptığımda anladım, bize hep derdi, farkınızı dışarıda anlayacaksınız. Gerçekten de öğrendiğimiz her bilgiyi, yüzleştiğimiz her duyguyu, her keşfi kullanıyorum. Bana muhteşem bir yelpaze verdi. Sertifakamızın Uluslararası Geçerlilikte olmasına değinmeyeceğim, çünkü işin aslı sertifikadan çok daha önemlisi, yaşayarak, bata çıka, gözyaşıyla, kahkaha ile deneyimlenen ve anca öyle mezun olunan bir yer SYK. Her şey için sonsuz şükranlarımla…

Gülçin Önel

Işık Hanım'ı tanıyan herkesten ne kadar alçak gönüllü ne kadar dolu biri olduğunu duymuştum. İlk günümüz... kapıyı çaldım ve kapıyı açan Işık Hanım, çok sıcak bir karşılama ve elleriyle çay servisi :). Dakika 1 gol 1 bu kadarını beklemiyordum doğrusu. Başladığım günden beri bir an pişmanlık duymadım. Burada önce tevazu göstermeyi öğreniyoruz. Sürekli bize bizim rehber olduğumuz Yaradanın izni olmasa hiçbir şey olmadığımız hatırlatılıyor. Bence bu çok ama çok önemli. Özel dualarımız var bize haddimizi aşmayı önletecek türden. Burada insan önemli, ruh önemli hepimizin O'nun bir parçası olduğumuzun vurgusu yapılıyor. Işık Hanım son derece içten ve mütevazi ve bir çok dünyevi olayı aşmış - ama bir o kadar hayatın içinde. Bize hem ruhsal olup hem hayatı canlı canlı nasıl içinden gelirse yaşadığını gösteriyor. Olduğu gibi, tam da olması gerektiği gibi. Sprituel Yaşam Koçu olmaya hazırlanıyoruz, bu yüzden dersler ağır ev ödevleri var. Her ayın konusu başka, anında uygulamalı öğreniyor ve uygulamaya başlıyoruz. Işık Hanım zaten bizi hiç gevşetmiyor her an hatırlatma var öğrenciyiz ama o hafta sonu için :) hemen sonrasında gidip öğrendiklerimizle yardıma koşmamız gerekiyor. Konuların seçimi harika aynı anda hem kendi iç dünyamıza yolculuk yapıyoruz farkındalık kazanıyoruz hem uygulamayı öğreniyoruz. Ben kendi adıma konuşursam önce kendime sonra aileme ve yakın çevreme çok faydalı çalışmalar yaptım. İlk başladığım günden itibaren bana ait olmayan tüm yükleri teker teker atmaya ve dünyaya bambaşka bir gözle bakmaya başladım. Burada olmaktan çok memnunum - öğrendiklerimi uygulamaya hemen başladım - mucizelerle karşılaşmaya bayılıyorum. 

Hicran Kurnaz

Kendimi bilme yolculuğumda şimdiki durağım Işık Elçi Akademi- Spiritüel Yaşam Koçluğu Uygulayıcılık Eğitimi. Işık hanımı yıllardır televizyondan, kitaplarından takip ediyordum. Ama birgün Ondan eğitim alacağım hiç aklıma gelmezdi. Birgün facebook'ta SYK eğitimi duyurusunu gördüm. Telefon ettim. Işık hn. çıktı. Konuştuk. Ve eğitim başladığı gün akademideydim. Kapıyı Işık hn. açtı. Sıcacıktı.Ben Onun için herzaman şunu söylüyorum; o kadar şeffaf ki, dışarıdan bakınca içini görebiliyorsun. Eğitim başladığından beri kendimle ilgili iyileştirmem gereken taraflarımı farkediyorum ve şifalanıyorum. Öğrendiğim teknikleri çevreme uygulayıp, onların farkındalıklarının yükseldiğini ve şifalandıklarını görebiliyorum. Eğitimin daha yarısındayım ve inanıyorum ki bittiği zaman iyi bir spiritüel yaşam koçu olabileceğim. Işık hn. bir bilge ve bildiklerini öyle güzel aktarabiliyor ki. Çünkü öğretmek bambaşka birşey. Eğitime mutlulukla ve heyecanla gidiyorum ve o iki günlük süre bitince kendime gelmem biraz zaman alıyor. Çünkü gerçekten yoğun bir eğitim süreci. Arkasından bir özlem oluşuyor. Hocamı, arkadaşlarımı, akademiyi özlüyorum. Ve öyle bir durum var ki; rüyalarda buluşuyoruz artık. Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri burada olmak.

İlknur Erhan Eray

Işık elçi akademisinde beş aydır devam ettiğim, spiritüel yaşam koçluğu uluslararası sertifikalı eğitim , benim için otuzbeş yıllık bilgi birikimlerimi birleştiren,boşlukları dolduran ve kendime yatırım olarak gördüğüm tüm çalışmalardan mutlu ayrıldığım güzel bir eğitim programı olmuştur ; en başta sevgili ışık hocamız ve kendi gibi güleryüzlü eğitimcilerin katkısıyla oluşturulan eğitimimiz halen devam etmektedir.... 1978 de onsekiz yaşında, kim olduğumu daha çocukken sorguladığım günlerin ,cevaplarını bulduğum yıldan beri, kendime yatırım yapıp , eğitim alarak ve ilk olarak da meditasyonla eğitim vererek başladığım uzun yıllar sonunda tüm teknikleri birleştirerek şuan ki konumdayım ...gözönünde olmaktan kaçındığım yıllar sonunda nihayet ilk kendime ait spiritüel yaşam koçluğu bireysel çalışmalarımı Bursa nilüfer'de ki ofisimde devam etmekteyim.... ışık elçi akademide öğrendiğim yeni tekniklerle her gün daha çok güçlendiğimi farkettiren ve hedeflerimi büyüttüğümü görmeme yardımcı olan sevgili ışık hocama tekrar teşekkür ederim. umarım birlikte, keyifli yollarımız olur....

Bahar Odabaş

Başlangıçta sadece kendim için ve sonrasında da profesyonel olarak yoluma devam edebilmek için pek çok eğitim aldığım kişisel gelişim serüvenimde, uzun bir süreçten sonra yolum Işık Elçi ve Işık Elçi Akademi ile kesişti. Bir şey beni oraya götürdü ve ben hep bunun mutlaka bir sebebi olduğunu hissettim..... Işık Elçi Akademi’de ki öğrencilik sürecimde ise bu sebebi tam anlamı ile görme şansı yakaladım. Öğrendiklerim ancak yeni bilgiler, öğretiler ve teknikler eklenince bir anlam kazandı ve her şey yerli yerine oturmaya başladı. Kendimi daha yetkin hissettirdi bana bu çatı altında öğrendiklerim. Bana güç ve güven verdi. Ve tabi muhteşem dostluklar kazandırdı. Şimdi artık biliyorum ki, yolum bu Işık’lı akademiye ben hazır olduğumda düşmüştü...... Ben hazır oldum ve öğretmen belirdi. Bana ve işime kattığı her şey için sevgili hocam Işık Elçi’ye sonsuz şükran ve sevgilerimi sunuyorum.

Servet Yıldız

Ruhsallığını unutmuş ve hayatın hep siyah tarafına bakan ben ,tesadüfler sonucunda kendimi Spiritüel Yaşam Koçluğu Eğitiminde buluverdim. Bu eğitim bana yeniden ruhsal bir varlık olduğumu ve unuttuğum hayallerimi hatırlamamı sağladı. Kendim için seçtiğim yolda ruhum çocuklar kadar şendi ama, uyanık dünyadaki ben ise türlü türlü engellerle mücadele ediyor ve zaman zaman zorlanıyordum. Kıskançlıklarımın ve beklentilerimin hedeflerimin önünde birere engel olarak durmasına bizzat kendimin neden olduğuna anlamak epey bir vaktimi aldı. Bu eğitimi alırken birebir yaşadığım deneğimler ve sepetime koyduğum farkındalıklar sayesinde kendi varlığımı yeniden fark etmeye başladım. Hem kendi ruhsallığımın üzerine serdiğim örtüğü aralıyor, hem de insanların hayat yollarında onlara nasıl ışık tutacağımı öğreniyordum. Spiritüel Yaşam Koçluğu Eğitimi sırasında kendimde de var olan bir çok negatif duygu tonumun dönüşmeye başladığını fark ettim. Negatif inançlarım, yerini farkındalıklara bırakmaya başladıkça kendimi daha da güçlü ve değerli hissetmeye başlamıştım. Eğitim sonunda, sürekli darılan, kendi kendine üzülecek birçok sebep yaratan, çareyi hep başkalarında arayan o ürkek ağlayan kız gitmiş yerine ;başkalarının hayatlarında güzelliklerin olduğunu göstermek için çalışan ,sakin ve çözüm odaklı güçlü bir kadın gelmişti. Spiritüel Yaşam Koçluğu hem ruhsal hem sezgisel anlamda yepyeni farkındalıkları kazanarak yaşam yolunda güvenle yol almanızı sağlayacak bir sistemdir. Böyle bir eğitim aldığım için çok mutluyum. Işık Elçinin anlatımı ve öğrencilerine kattıkları tartışılmaz. Spiritüel Yaşam Koçluğu; yeniçağın öngörüsü, geleceğin varoluşçu sistemine içsel bakıştır. Bakmakla görmek aynı değildir derler ya; aslında görebilmek için içselleştirmeniz gerekir. Bu da Spiritüel Yaşam Koçluğu Eğitimi ile mümkün hale gelir. Sevgilerimle

Acun Ayşe Erkuloğlu (Kişisel Gelişim Uzmanı)

İLETİŞİM

Telefon: 0536 733 26 91
E-posta: [email protected]
Whatsapp: 0536 733 26 91
Form: İletişim formu

KATILIMCI YORUMLARI

Işık Elçi Akademi © 2004 - 2023, Ataşehir, İstanbul 0536 733 26 91