Spiritüel Yaşam Koçluğu Uygulayıcılık

Spiritüel Yaşam Koçluğu Uygulayıcılık

Türkiye'de ve dünyada meslek olarak kabul görmüş olan koçlukta daha etkin olmak için diğer tüm koçluk süreçlerinden farklı olan Spiritüel Yaşam Koçluğu Uygulayıcılık Programı, Işık Elçi tarafından oluşturulmuş bir sistemdir. 2009 yılından beri Türkiye ve yurtdışında 200’ü aşkın uygulayıcı yetiştirilmiştir. Türkiye ve yurtdışında hiçbir kişi ya da kurum bu sistemi aktarma-öğretme yetkisine sahip değildir. Bu sisteme koçluk mesleğini yapmak, kendini geliştirmek, meslek sahibi olmak ve ailesine, çocuklarına, çalışanlarına, iş arkadaşlarına yardım ve hizmet etmek isteyen herkes katılabilir. Kişisel gelişim çalışmaları yapanlara ise profesyonel yaşamlarında artı bir değer katacaktır.

Yaşamda kaliteli sorular sormak ve etkin çözümlere ulaşmak, öğrenmek ve deneyimlemek, sonsuz seçeneklerin farkına varmak, hizmet etmek, yaşamda olmanın hakkını iyilik, güzellik, hayır ile vermek. Zorunluluklarla değil, keyifle bunları gerçekleştirmek. Yaşamımızda tekrar eden senaryolara “dur “demek, yeteneklerimizi keşfetmek, seçim yaparken bunun bize ve hayat alanımıza, bütüne katacağı hayrı görmek, kendimizi güzele iyiye adamak. Tüm bunları gerçekleştirmek için herkesin ihtiyaç duyduğu, zorunluluk haline gelen bir hizmet yolu “Koçluk”.

Spiritüel Yaşam Koçluğu kişinin arzu ettiği başarıya, mutluluğa, huzura, sağlığa, paraya, kısacası arzu ettiği duruma ve kaynaklara ulaşmasını sağlar. Tüm bu süreçler gerçekleşirken kişinin sadece dünyevi değil aynı zamanda ruhsal hayat amacına da uygun, tekâmülüne hizmet edecek seçimler yapmasına imkân tanır. Spiritüel Yaşam Koçluğu eğitimi teorik ve uygulama alanlarında zengin içeriğe sahiptir. Bu eğitimde duygu ve düşüncelerinizi yönetme, sezgisel ve fiziksel kalibrasyon sayesinde dinleme, yardım etme, merak uyandırma, olumsuz görünen pek çok şeyi faydaya dönüştürme yetenekleri kazanacak, olanı şükür, olmayanı kabul etmeye başlayacaksınız.

Bu sistem kendi özdeğerlerimiz üzerine kuruludur. Her insan kendi toprağında, cüz-i iradesi ile yaptığı seçimleriyle şekillenir. Bilinçaltı düzlemde, tüm geçmiş kayıtlarda benzerlik arar. Bu benzerliklerin maddi ve manevi alemde katacağı siz de yaratacağı dönüşümleri de tasavvuf temelli olduğu için tamamen bize, kültürümüze, değerlerimize, köklerimize, genetik mirasımıza özgüdür.

Bu sistemde kendinizle, öz benliğinizle tam bir yaratım enerjisi içinde olur, hedeflerinizi (gelecek) kaygı veya korku(su) ile değil, tamamen sizi mutlu edecek seçimler üzerine kurarsınız. Sonuç sadece sizin değil, bütünün hayrına da güzel bir şekilde ortaya çıkar.

Spiritüel Yaşam Koçluğu sadece spesifik hedefler üzerinden çalışmaz. Danışanlarınızı tüm potansiyelleri ile ele almanızı, hem ruhsal hem de dünyevi hayat amaçlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmanızı sağlar. Bu sistemden edindiğiniz özgün ve etkin teknikleri meslek hayatınızda uygulayabilir ve Spiritüel Yaşam Koçluğu uygulayıcısı olarak, "ben kimim, neden buradayım" sorularını soran, kendini gerçekleştirmek isteyen, uyanan ve uyanmak isteyen kişilere rehberlik yapabilirsiniz.

Spiritüel Yaşam Koçluğu nedir?

Diğer tüm koçluk sistemlerinden farklı olarak yaşamınızda sadece dünyevi düzlemde gerçekleştirmek istediğiniz hedefler üzerinde değil, sizi maddi ve manevi besleyecek, ruhsal büyümenize, seçimlerinize uygun hedefler ile ilerlemenizi sağlar.

Sahip olacaklarınızın size katacağı tüm değerleri önce yaşamınızın sekiz kaynağında, aile, sağlık, ruhsallık, kariyer, para, sevgi, çevre, yetenek düzlemlerinde var eder, sonra hayatınıza rahatlıkla aktarmanızı sağlar.

Spiritüel Yaşam Koçluğu neden daha etkilidir?

Bu sistem kendi özdeğerlerimiz üzerine kuruludur. Her insan kendi toprağında, cüz-I iradesi ile yaptığı seçimleriyle şekillenir. Bilinçaltı düzlemde tüm geçmiş kayıtlarda benzerlik arar. Bu benzerliklerin maddi ve manevi alemde katacağı siz de yaratacağı dönüşümleride..Tasavvuf temelli olduğu için tamamen bize, kültürümüze, değerlerimize özgüdür. 

Bu sistemde kendinizle, öz benliğinizle tam bir yaratım enerjisi içinde olur, hedeflerinizi (gelecek) kaygı veya korku(su) ile değil, tamamen sizi mutlu edecek seçimler üzerine kurarsınız. Sonuç sadece sizin hayrınıza değil, bütünün hayrına da güzel bir şekilde ortaya çıkar

Spiritüel Yaşam Koçluğu eğitimine kimler katılabilir?

Dünya’da ve Türkiye’de de meslek olarak kabul görmüş olan koçluk mesleğini yapmak isteyen, kendini geliştirmek isteyen, meslek sahibi olmak isteyen, ailesine, çocuklarına, çalışanlarına, iş arkadaşlarına yardım etmek hizmet etmek isteyen herkes katılabilir. 2009’dan beri yaptığımız uygulayıcılık çalışmalarımıza; avukatlar, doktorlar, hemşireler, ev hanımları, özel sektör çalışanları, psikologlar, öğretmenler, sanatçılar ve daha pek çok sektörden kişiler katılmıştır. 

Şimdiye kadar profesyonel anlamda koçluk yapmak isteyen katılımcılarımız olduğu gibi, ailelerine destek olmak isteyen ev hanımları, hastalarına daha iyi hizmet etmek isteyen doktorlar, öğrencilerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler eğitimimize katıldılar.

Aldığı nefesi en güzel şekilde hayata geçirmek isteyen, var oluş amacını kendinden başlayarak gerçekleştirmek isteyen herkes katılabilir. 

Kişinin istekli olmasının yanı sıra, yaşamını etik değerler üzerine kurmuş ve hizmet ilkesi ile hareket etmesi bizim için ilk değerlerdir.

 

Spiritüel Yaşam Koçluğu tamamlandığında hayata nasıl katkı sağlarım?

Resmi ve kurumsal düzlemde çalışmalar yapabilir,

Okul, Belediyeler de Seminerler düzenleyebilir,

Bireysel ya da grup çalışmaları yapabilir, 

Mevcut mesleğinize katkı sağlayabilir,

Üst düzey yönetici ve lider koçluğu yapabilir,

Öğrencilere yönelik eğitim- sınav süreçleri yönetimi yapabilir,

Gelecek, kariyer, viyzon ve hedef oluşturma- planlama desteği verebilir,

Yaratım ve yaratıcılık süreçlerine katkı sağlayabilir,

Aile ilişki ve iletişim süreçlerine destek verebilir,

Ebeveyn - çocuk iletişim süreçlerine katkı sağlayabilir,

Bireyin ruhsal, içsel süreçlerinin değer koçluğu yapabilir,

Zaman yönetimi, planlama, önceliklendirme yapabilirsiniz.

Sertifika

Süreci başarıyla tamamlayan katılımcılarımız, Spiritüel Yaşam Koçluğu Sertifikası almaya hak kazanırlar. Çalışma sürecinde gereken yeterliliği gösterenlere sertifika verilmektedir. 

Daha detaylı bilgi için bize 0536 733 26 91 numaralı telefondan veya [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

Katılımcı Yorumları

Böyle güzel bir yolda bunca yıldır hizmet verip böylesine aşk dolu ve mütevazi olmak. Şimdiye kadar aldığım tüm eğitimleri bir kenara koyuyorum. Bu eğitim sorularıma cevap oldu. teşekkür ederim.

- Sevinç Kubat

Şifa ve dua çalışmasında 21. Günün sonuna yaklaştık ve bu 21 gündür inzivadayım ve kendi içsel yolculuğumda inanılmaz yol katettiğimi düşünüyorum.

- Begüm Gündüz

Koşulsuz sevginin, güzelliklerin koşulsuz inanmak,dua ile canım Allah'ım sevgisi sizlerin aracılığı ile varolabileceğini bir kere daha hatırladım. Teşekkürler 
her ayırdığınız saniye için.
 

- Dilek Kulluk Albayrak

Sorularınız

İLETİŞİM

Telefon: 0536 733 26 91
E-posta: [email protected]
Whatsapp: 0536 733 26 91
Form: İletişim formu

KATILIMCI YORUMLARI

Işık Elçi Akademi © 2004 - 2024, Ataşehir, İstanbul 0536 733 26 91